Auto z salonu czy od brokera? Sprawdź różnice!

Zakup samochodu jest ważną decyzją, wymagającą gruntownej analizy. Należy dokładnie rozważyć, jaka marka i model nas interesuje, jakie udogodnienia i wyposażenie będą konieczne podczas użytkowania przez nas pojazdu, a także odpowiednio dobrać wielkość auta. Bardzo ważny w tej kwestii jest budżet, jakim dysponujemy. Decydując się na zakup nowego samochodu, cena będzie na tyle wysoka, że tym bardziej każda oszczędzona kwota będzie miała ogromne znaczenie. Najczęściej wybieraną opcją jest zakup auta w salonie samochodowym. Czy jest to jednak najlepsza decyzja ? Auto kupione u sprawdzonego brokera samochodowego pozwoli nam oszczędzić bardzo duże kwoty, warto więc wziąć pod uwagę tę alternatywę.

Auto z salonu

Wybierając samochód w salonie, mamy możliwość bezpośredniego porównania kilku modeli. Możemy też zobaczyć i przetestować pojazd, zanim wyjedziemy nim na drogę. Niestety koszty utrzymania salonu pokrywane są z kieszeni kupującego. Składają się na to prowizje dla pracujących w salonie osób, koszty reklamy i druku katalogów oraz cena, jaką salon musi zapłacić za utrzymanie samochodów przeznaczonych do jazdy testowej. Odpowiednio ekskluzywna ekspozycja samochodów w salonie i świetnie przygotowane broszury, a także liczny zespół obsługujących klienta pracowników to wymóg producentów renomowanych marek samochodów. Niestety cena, jaką należy za to zapłacić, ujęta jest w kosztach samochodu widocznego w salonie. Sumując to z kosztami produkcji auta, dochodzimy do bardzo wysokich sum, którego niejednego klienta zniechęcają do zakupu nowego pojazdu.

Broker samochodowy

Bardzo atrakcyjną alternatywą dla zakupu nowego auta w salonie jest jego nabycie za pośrednictwem sprawdzonego brokera samochodowego. Można u niego kupić auto bezpośrednio od producenta. Broker, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży motoryzacyjnej oraz długo i skrupulatnie budowanych kontaktach handlowych, ma możliwość zaoferowania klientowi samochodu prosto z linii produkcyjnej. Są to pojazdy, pochodzące z tej samej fabryki, co widoczne w autoryzowanym salonie wypolerowane i pięknie wyeksponowane auta. Zamawiany samochód posiada te same kryteria jakościowe i specyfikacje co wszystkie nowe auta danej marki. Jedyną, ale jakże ogromną różnicą jest ich cena. Dzięki transakcji zawartej u brokera można oszczędzić nawet do 30 procent kwoty w stosunku do ceny widocznej w salonie. W przypadku luksusowych samochodów takich, jak BMW, Land Rover, Range Rover, Jaguar, Audi, Porsche, Aston Martin czy Bentley, są to naprawdę pokaźne kwoty, rzędu nawet 200000 zł. Po przedstawieniu klientowi oferty i wybraniu przez niego wymarzonego modelu auta konkretnej marki, zawierana jest umowa kupna. Wysyłana jest ona pocztą lub podpisywana w biurze brokera. Po jej podpisaniu i wpłacaniu zadatku pojazd jest zamawiany w fabryce i ustalony zostaje termin jego dostawy. Na nowe auto należy poczekać, jednak warte jest to kwoty, która zostanie nam dzięki temu w kieszeni.

Jednym z profesjonalnych, doświadczonych i sprawdzonych brokerów samochodowych jest firma Select Automotive, działająca na rynku od 1998 roku. Duża liczba sprzedawanych pojazdów pozwala na jeszcze większą oszczędność, broker może bowiem zaoferować swoim klientom atrakcyjne rabaty dodatkowe, wynikające z dużego obrotu, jaki generuje każdego roku. Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie internetowej: https://www.select-automotive.pl

Tak duża oszczędność warta jest rezygnacji z chwili przyjemności spędzonej na oglądaniu pięknych, błyszczących aut w salonie oraz podczas jazdy testowej. Samochód zamówiony u brokera dostarczany jest pod wskazany adres, dzięki czemu w swoją pierwszą przejażdżkę nowym autem mogą Państwo odbyć od razu po otrzymaniu auta.

Podobne artykuły

Komentarzy: 0

Zostaw komentarz