Samochodem w góry - co zabrać aby podróż była bezpieczna?

Sezon na wyjazdy w góry trwa niemal cały rok. Latem i wiosną kuszą turystyczne szlaki, a jesienią i zimą - górskie stoki. Wiadomo, że najwygodniejszym środkiem transportu jest w tym przypadku samochód. Turyści najczęściej za cel swojego wyjazdu obierają Zakopane, który jest dobrym punktem wypadowym. Jadąc jednak w góry autem trzema mieć na uwadze, że warunki mogą być trudniejsze i bardziej wymagające. Co więc warto ze sobą zabrać, by się dać się zaskoczyć w trasie?

Samochodem w góry - co wziąć ze sobą?

Bardzo ważne, by jadąc w góry, uwzględnić tamtejsze warunki pogodowe, które bywają kapryśne. Co ważne, zima trwa tu dłużej, więc pierwszego śniegu możemy się spodziewać dużo wcześniej, niż w innych rejonach kraju. Pytanie brzmi: czy jako kierowcy, jesteśmy na to przygotowani? W pierwszej kolejności warto więc zadbać o OPONY ZIMOWE. Wyruszając w góry zimą, nie zaszkodzi wrzucić do bagażnika także ŁAŃCUCHY. Należy również sprawdzić sprawność akumulatora. Niestety, niskie temperatury nie działają na niego dobrze. Na wagę złota może okazać się SKROBACZKA i ODMRAŻACZ DO SZYB.

Pakując się na wyjazd, trzeba wziąć ze sobą podstawowe wyposażenie czyli APTECZKĘ. Przydatna będzie także LATARKA oraz dodatkowe BATERIE, a także TRÓJKĄT ODBLASKOWY. Choć wydają się to być oczywiste sprzęty, będę one szczególnie przydatne na górskiej trasie, gdzie w razie trudności bądź wypadku szybkie dotarcie pomocy może być utrudnione. Warto maksymalnie przygotować się na tego typu okoliczności.

Samochodem w góry - jak dojechać?

Dla wielu osób wyzwaniem może być sam przyjazd w góry, zwłaszcza w sezonie letnim. Mnogość turystów za kółkiem sprawia, że trasy prowadzące do Zakopanego mogą być zakorkowane. Warto wziąć to pod uwagę planując swój wyjazd. Dobrze jest również zastanowić się, co będzie się działo z samochodem już na miejscu? Wybierając na miejsce swojego noclegu Zakopane, trzeba być świadomym, jak trudno jest w tym mieście znaleźć miejsce do parkowania. Może to się liczyć z dużymi kosztami. Dlatego szukając zakwaterowania, warto wybrać hotel lub pensjonat, który oferuje bezpłatne miejsca parkingowa. Taka możliwość znajduje się m.in. w ofercie JLS Apartamenty Zakopane https://www.zakopaneapartamenty24.eu/

Wypad w góry z pewnością napawa radością i optymizmem. Należy jednak odpowiednio się do niego przygotować. Pogoda w górach bywa zmienną, a zima przychodzi tu wcześniej i dłużej trwa. Trzeba więc być czujnym i przygotowanym na trudne warunki pogodowe - podobna zasada panuje zresztą będąc na szlaku. Podejście jednak do tematu z głową jeszcze przed wyjazdem, pozwala na komfortowy i bezproblemowy pobyt już na miejscu.

Podobne artykuły

Komentarzy: 0

Zostaw komentarz