Uczciwy handlarz samochodami - jak go rozpoznać

Zakup używanego auta to nie tyle ryzyko dla nowego właściciela, ale często konieczność  zweryfikowania wielu tylko na pozór atrakcyjnych ofert. Wciąż pojęcie „uczciwy handlarz samochodami” wydaje się oksymoronem, czyli pojęciem sprzecznością. Ale z każdym rokiem na krajowym rynku jest lepiej. Można znaleźć godne polecenia firmy zajmujące się skupem i następnie sprzedażą pojazdów. Nie będzie to łatwe, ale z pewnością trudy się opłacą.

Wsparcie

Pomoc w kupnie auta można uzyskać bez konieczności wertowania setek ogłoszeń i późniejszego umawiania się na spotkanie z właścicielem czy komisem. Lepszym pomysłem jest oferta pośrednika, który znakomicie orientuje się na rynku wtórnym. Uczciwy handlarz samochodami nie obiecuje złotych gór – oferowane przez niego pojazdy mają autentyczny przebieg i łatwą do zweryfikowania historię wypadkową oraz serwisową. Sprawdzony sprzedawca używanych samochodów działa tak, by zadowolić nabywcę. By za kilka lat ten znów z chęcią skorzystał z jego oferty, nawet jeśli cena bazowa będzie odbiegać od rynkowej średniej za porównywalny model. Godny polecenia sprzedawca używanych samochodów planuje przyszłość nie w perspektywie miesięcy, ale lat. Stąd każdy zadowolony klient ma dla niego ogromne znaczenie. Dobra opinia, choć krąży wolniej od negatywnej, to ogromny kapitał. 

Pomoc w kupnie samochodu polega na wyszukaniu interesującego modelu i następnie na sprawdzeniu kondycji technicznej. Ważne jest też wsparcie dotyczące stanu prawnego. Dobry sprzedawca w szybkim czasie upora się z biurokratycznymi przeszkodami, dzięki czemu kolejny właściciel bez zbędnej zwłoki będzie mógł zarejestrować zakup. Sprawdzony handlarz zadba więc i o same dokumenty, i o niezbędne tłumaczenia, jeśli auta zostało sprowadzone z zagranicy.

Warto poczekać

Jako że kupno samochodu to decyzja mająca wpływ na najbliższe miesiące czy lata, warto poczekać nieco dłużej na dobrą ofertę. Pośpiech czy korzystanie z tzw. okazji może skutkować ogromnymi wydatkami na naprawę albo brakiem możliwości użytkowania. Dlatego też w poszukiwaniu kilkuletniego samochodu z rynku wtórnego, dobrze jest skorzystać z fachowego wsparcia. Car for Friend to solidni partnerzy, mający kontakty w wielu miastach Polski i zagranicą. To dzięki nim można znaleźć samochód naprawdę niewymagający wkładu finansowego. Samochód bezpieczny i w należytej kondycji.

Podobne artykuły

Komentarzy: 0

Zostaw komentarz